Club Results | Westmeadows Cricket Club
Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Tony Isaacs Shield - Division 1 North GF 14 Mar 20
15 Mar 20
21 Mar 20
22 Mar 20
Westmeadows
214 C Jayasinghe 46 D Brown 35 GM Lambeth 30* RA Blair 29 T Moughanie 25  A Greaney 3/55 SG Goodwin 3/64 B Schwarze 2/18 C McPharlane 2/33
and 7/106 CJ Campbell 44 D Brown 25  SG Goodwin 2/15 M Cooray 2/19 A Wynne 2/20
def Glenroy
80  D Pitts 4/7 R Gleisner 3/15 D Brown 2/11
Willowbrook Reserve 
Michael Bannon Shield Div 1 North Seconds 14 22 Feb 20
29 Feb 20
Craigieburn
9/191(cc) M Brown 47 D Portou 43 SS Pinnaduwa 37  D Presta 4/50 W Kosteas 2/36
def Westmeadows
173 NJ Davis 27  Z Orr 5/36 G Baker 2/20
D.S Aitken Reserve 
William Wringe Shield U18 Sunday 15 16 Feb 20 St Albans
8/145(cc) Y Singh 47 K Chamberlain 39  S Liversidge 4/29
def Westmeadows
99 JJ Kosteas 28  NR Hayes 3/4 Y Singh 2/15
Kings Park  
Deer Park Club Women's Division GF 23 Feb 20 Westmeadows
5/84(cc) K O'Donnell 27*  L Moodley 2/8
def Keilor
58  D Linton 4/12 N Linton 2/11 K O'Donnell 2/12
Joe Brown Recreation Reserve (Turf) 
T20 Round Robin - BORDER 3 26 Nov 19 Sunshine United
0/127 N Chouhan 62* A Duxson 45*  
def Westmeadows
6/121(cc) C Jayasinghe 46  R Dodemaide 2/9 N Amarathunga 2/30
Selwyn Park 
Women's Social T20 Divison 1 3 27 Oct 19 Pascoe Vale United
3/112 T Armstrong 25*  
def Westmeadows
6/108(cc) M Robinson 29 P Clendenning 28*  F McDavitt 2/13
ATC Cook Reserve 
Women's Social T20 Division 2 12 23 Feb 20 St Andrews Pascoe Vale
5/136(cc) L Ryan 71* m ryan 29*  
def by Westmeadows
5/143  K Hamilton 2/20 L Ryan 2/23
Cole Reserve (Oval 3 - West) 
Under 14 (3) Friday 3 25 Oct 19 Strathmore Heights Cricket Club
92 K Mueller 33*  J Skidmore 4/3 E Singh 2/4 L Verga 2/12
def by Westmeadows
9/128(cc)  L Oreo 3/12
Boeing Reserve (#3 Upper) 
Under 12 (2) Friday 3 25 Oct 19 Westmeadows
3/150(cc) J Rein 29* C Kirk 29* J Johnston 27*  
def Haig Fawkner 1
61  L Johnson Shollick 3/2 B Daws 2/1 J Rein 2/9
Westmeadows Reserve 
Under 12 (7) Friday QF 6 Mar 20 Donnybrook
drew Westmeadows
John Laffan Reserve (#1 Oval - East) 
McCabe Shield 16 A 1 12 Oct 19 Westmeadows
81  L Laksh 4/12 (inc hat-trick) D Hyde 4/15 A Mann 2/17
def by Coburg Cricket Club
3/90 M Chiaramonte 38  
Westmeadows Reserve 
Under 10s 16 28 Feb 20 Oak Park 1
v Westmeadows 1
J.P Fawkner Reserve (East Oval - Synthetic) 
Under 10s 16 28 Feb 20 Oak Park 2
v Westmeadows 2
J.P Fawkner Reserve (East Oval - Synthetic) 
CV Women's Regional Big Bash SF 1 Dec 19 Coburg
1/60 R Vandort 39*  
def Westmeadows
6/58(cc)  
Coburg City Oval 
Seipolt Shield SF 7 Mar 20
8 Mar 20
Westmeadows
8/260(cc) A Mansour 76* T Fernando 46 TL Burt 36 J Hubbard 27  I Ross 4/92
def Buckley Park
136 D Day 50 P DeSensi 29  J Hubbard 4/13
Westmeadows Reserve 
Brian Moss Shield QF 22 Feb 20 West Coburg
3/162 J Lavender 57* R Clapton 45  D Charlesworth 2/28
def Westmeadows
156 J Hubbard 76 D Charlesworth 41  I Sandford 3/35 U Zafar 2/28 K Barns-Jenkins 2/34
Fleming Park 
NWMCA T/20 QF 28 Jan 20 Westmeadows
7/132(cc) D Law 43 AJ Evans 39*  
def by Donnybrook
7/133 K Mann 47*  J Smith 2/25 AJ Evans 2/25 R Gleisner 2/28
Westmeadows Reserve 
Under 12 (1) Friday SF 6 Mar 20 Brunswick 1
3/156(cc) O Bryant 26*  
def Westmeadows
4/94(cc) J Rein 30*  
Clifton Park (Brunswick) 
Under 14 (2) Friday GF 12 Mar 20
13 Mar 20
Westmeadows Cricket Club
175 D Hollow 50 J Dleski 29  T Reichert 3/12 B Hollow 2/14
def Kensington Junior
10/163 B Hollow 38 T Reichert 26  A Singh 2/13 E Singh 2/23
Westmeadows Reserve 
16 B SF 7 Mar 20
8 Mar 20
Westmeadows
163 O Ahmad 45 D Hollow 25  P Stehmann-Doyle 5/27 R O'Connor 3/35
def by Kensington Junior CC
7/167 J Norsetter 30 Lx Mizis 29* L Gibson 27  J Pinnell 2/26 J Sweerts 2/30
Westmeadows Reserve